25/03/2017 0 comment

Излегувањето од пелени е уште еден дел од фазите низ кои треба да помине секој родител. Ретко кога оваа голема работа поминува без тешкотии и дилеми за тоа како, кога и што е правилно. Излегувањето ...

10/11/2016 0 comment

Модерната стоматологија постојано е во тек со современото живеење. Брзиот начин на живот, постојаната комуникација со луѓе, потребата за социјализација, како и развојот на технологијата (социјални ...

25/03/2017 0 comment

Фармацевтска грижа и хумана посветеностСоодветната употреба на лековите и медицинските средства се составен дел на здравствените протоколи за ...

25/03/2017 0 comment

Популаризацијата на таканаречениот оброк во чаша или СМУТИ, денес зазема сè поголем замав. Со само еден оброк, кој се подготвува многу лесно и релативно брзо, може да внесете доволно количество ...

04/01/2017 0 comment

Каранфилчето е ароматичен сушен цвет кој со својата посебна арома и состав се употребува како зачин и лек повеќе од 2000 години. Во кулинарството најчесто се користат цели или измелени исушени ...

25/03/2017 0 comment

На неколку чекори сме од годинашното издание на Скопски маратон. Манифестација која започна скромно за да прерасне во своевиден нацонален настан или во најмасовен спортски собир со присуство на врвни ...

10/05/2016 0 comment

Потребни состојки: 500 г јунешко месо 3 моркови 1 главица кромид ½ корен целер 1 пашканат 1 ловоров лист бибер, сол и зачин Подготовка:Месото се става во врела вода (задолжително). Дваесетина ...

Hide Main content block

За Нас

Ваш аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Актуелно за нареден месец

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.