Сподели со пријателите

Чорба од пилешко месо со зеленчук

Состојки:

150 г бело пилешко месо
1 главица кромид
1 морков (средна големина)
1 поголем компир
бибер, сол, магдонос
 
Подготовка:
Сварете го месото. Одвоено пропржете го кромидот, додадете ги морковот и компирот исечкани на коцки. Во оваа смеса додадете го вареното месо, исто така исечкано на коцки, и прелијте со водата во кое се варело месото. Сè заедно варете околу 15 минути. На крајот, додадете сечкан магдонос.

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.