16/04/2021 0 comment

Кога првпат забележавте дека вашето дете се однесува невообичаено, одлучивте да почекате и да видите дали ќе се повтори. Можеби и си помисливте: „Сигурно е само фаза што ќе помине наскоро.“ Но, ...

28/10/2020 0 comment

Ова е лекција за секој родител и за секој млад човек кој е заробен пред синиот екран. Документарецот е фокусиран на лошите аспекти од користењето на социјалните платформи. Самите креатори зборуваат ...

16/04/2021 0 comment

Дренките, суровите, се идеални за превенција од настинки и грип, бидејќи сeна врвот на листата со најмногу витамин Ц во составот. Особено им се ...

16/04/2021 0 comment

Теоријата зад овој тип вежбање ветува максимални резултати за минумум време, но што точно се случува во телото за време на една ВИИТ сесија?   1. Вежбајте интензивно во кратки интервали ...

21/08/2020 0 comment

Потребни состојки:  500 г телешки шницли сечкани на тенки ленти сол и црн пипер ¼ шолја соја сос ½ кафена лажица чили 2 кафени лажици шеќер 2 супени лажици свежо цеден сок од зелен ...

Hide Main content block

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.