Përbërësit e nevojshëm:
·       500 g karkaleca
·       1 marule të vogël
·       4-5 feta bukë integrale 
·       perime të thata të përziera 
·       2 lugë vaj ulliri
·       ½ avokado
·       parmezan

Përbërësit e dekorimit:
·       1 vezë e madhe
·       2 lugë çaji mustardë
·       3 fileto peshku sardelë
·       1 thelb hudhër
·       200 ml vaj ulliri
·       ½  limon i shtrydhur
·       kripë dhe piper

Përbërësit e marinadës: 
·       2 thelpinj hudhër të copëtuar
·       lëvore e renduar nga 1 limon
·       kripë dhe piper 

Përgatitja:
Përziejini përbërësit e dekorit. Pritini feta bukë në kubikë, spërkatni me 2 lugë vaj ulliri dhe shijoni me perime të thata të përziera. Skuqini ato në pllakën ngrohëse për rreth 5 minuta. Në një tas të thellë, vendosni karkalecat së bashku me përbërësit e marinadës dhe lërini të qëndrojnë për 5 minuta. Skuqni në vaj ulliri për 2 minuta nga të dy anët. Prisni marulet dhe vendoseni në një enë të thellë, shtoni pak kripë. Hidhni gjysmën e dekorit dhe përzieni. Sipër vendosni kubet, karkalecat dhe avokadon të prerë hollë. Hidhni përsëri salcën dhe renditni gjethe të parmezanit.
Përbërësit e nevojshëm:
·       1 kënaçe ton
·       1 avokado
·       1 karotë
·       2 shkopinj selino 
·       1 qepë mesatare e madhe
·       2 lugë çaji mustardë
·       1 lugë gjelle lëng limoni
·       1/2 lugë çaji pluhur hudhër
·       kripë dhe piper
·       4 tortilla integrale 
·       4 gjethe marule
·       5-6 domate sheri

Përgatitja:
Vendosni tonin dhe avokadon të prerë në kubikë në një enë të thellë dhe shtypni ato derisa të fitohet një përzierje homogjene. Grini karotën, dhe pritni selinon dhe qepën imët dhe shtoni në përzierje. Shtoni lëng limoni, pluhur hudhre, mustardë dhe shijojeni me kripë dhe piper. Përzieni derisa përbërësit të kombinohen. Mbi njërën tortillë vendosni një gjeth marule, kurse mbi gjethin vendosni 2 lugë super me përzierjen (fillin). Vendosni përzierjen në mes, kurse mbi të vendosni domate sheri të prera. Mbështilleni tortillën dhe e nxehim në furrë.
Përbërësit e nevojshëm:
·       3 banane 
·       1/2 filxhan gjalpë kikirikash
·       150 g çokollatë të zezë
·       1/2 lugë gjelle vaj kokosi

Përgatitja:
Prisni bananet në radhë. Vendosni gjalpë midis 2 radhëve. Renditini këto sandviçë në një tepsi dhe vendosini në ngrirës për rreth 1 orë. Copëtojeni çokollatën në kube/katrorë dhe shkrijeni së bashku me vajin e kokosit. Vendosni çdo kafshatë bananeje në një rrëmojëse dhe zhyteni në çokollatë. Ktheni kafshatat në frigorifer edhe për 1 orë. 
Përbërësit e nevojshëm:
·       2 copë gjoks pule
·       50 g bajame
·       200 ml ajkë neutrale
·       pluhur hudhre
·       pluhur arrëmyshk
·       kripë
·       piper i zi
·       vaj ulliri

Përgatitja:
Shijoni gjokset e pulës me kripë dhe piper në të dy anët, spërkatni me pak vaj ulliri dhe piqni në furrë. Grini bajamet ose i shtypni me një kavanoz. Skuqni në një tigan Teflon të lyer me vaj ulliri. Sapo bajamet të skuqen, shtoni kripë dhe shijoni me hudhër dhe pluhur arrëmyshk. Hidhni ajkën dhe lëreni përzierjen të trashet. Pritini biftekët në copa më të mëdha, dhe sipër hidhni salcën. Receta është po aq e shijshme edhe me bajame të pjekura dhe të kripura.
Përbërësit e nevojshëm:
·       2 banane më të vogla
·       një majë gishti pluhur pjekjeje
·       1/2 lugë çaji ekstrakt vanilje
·       2 vezë
·       100 g fjolla tërshëre
·       200 ml kos të thjeshtë ose grek 
·       3 lugë çaji mjaltë
·       mjedra ose fruta të tjera nëse dëshironi

Përgatitja:
E vetmja gjë që duhet të bëni është të vendosni përbërësit në një blender. Pasi të keni fituar një strukturë të butë dhe të imët, shtoni mjedra ose ndonjë arrë tjetër. Llokoçisni butësisht në mënyrë që të mos shtypni frutat. Hidheni përzierjen në një këllëf për keka. Piqni për 15 minuta në 200 gradë. 
Përbërësit e nevojshëm
·       1/2  qepë e kuqe
·       1/2 lugë çaji kerri pluhur 
·       75 g oriz kafe
·       1 grusht spinaq i ri
·       1 fileto skumbri të tymosur
·       2 vezë të ziera fort 
Përgatitja:
Priteni imët qepën dhe skuqeni në pak vaj derisa të zbutet. Shtojeni kerrin dhe orizin dhe skuqini pak, pastaj shtoni ujë sa të mbulojë përbërësit. Gatuajeni orizin në zjarr të ngadaltë për rreth 40 minuta. Në fund, sapo orizi të trashet, shtojeni spinaqin dhe peshkun e copëtuar. Llokoçitni mirë dhe sa të zbutet spinaqi, hiqeni ushqimin nga zjarri. Shërbejeni në një pjatë dhe rregulloni sipër vezët e prera në të çerekë. Racioni është i pasur me acide yndyrore omega-3, vitaminë B dhe karbohidrate.
Përbërësit e nevojshëm
·       100 ml qumësht kokosi
·       50 ml ujë
·       1 lugë kafeje gjalpë kikiriku 
·       100 g fruta pylli të përziera
·       1 banane
·       ½ avokado
Përgatitja:
Hidhni qumështin dhe ujin në një blender, pastaj shtoni gjalpin e kikirikut, frutat malore, bananen dhe avokadon. Mund të bëni një kombinim tjetër, kështu që në vend të gjalpit të kikirikut vendosni gjalpë lajthie ose bajameje. Dhe frutat e pyllit mund të zëvendësohen me disa fruta sezonale. Ky ushqim i shpejtë do t'ju ofrojë energji të menjëhershme, prandaj është i shkëlqyeshëm për fillimin e ditës.
 
Përbërësit e nevojshëm
·       90 g biftek gjeldeti
·       2 rrethe domatesh
·       3 rrethe qepë të kuqe
·       40 g avokado
·       2 feta bukë thekri 
·       1 lugë gjelle mustardë (Dijon)
Përgatitja:
Ngrohni fetat e bukës në toster dhe lyejini ato me mustardë. Renditeni mishin e gjelit të detit në njërën nga bukët, pasi ta keni kripur më parë dhe ta keni pjekur në skarë. Kur jeni në nxitim, mund të vendosni proshutë gjeldeti në vend të mishit të freskët të gjelit të detit. Renditni avokadon mbi mish, pastaj domaten dhe në fund rrethet e qepës. Shijoni këtë vakt të shpejtë, por të shëndetshëm. 

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin