Сподели со пријателите

Çokollatë me kikirikë dhe bajame

Përbërësit e nevojshëm
40 g gjalpë
1 lugë gjalpë kikiriku 
3-4 lugë bajame të shtypura
stevia ose mjaltë për shije
çokollatë e zezë 75%
pak kosi të ëmbël 

Përgatitja:
Shkrini gjalpin në avull dhe shtoni gjalpin e kikirikut, pastaj shtoni bajamet e shtypura dhe përziejini gjithçka së bashku për të marrë një përzierje kompakte. Shtoni në përzierje aq stevia ose mjaltë sa të dëshironi të jetë e ëmbël. Përhapeni përzierjen në një tepsi dhe rrafshojeni atë. Shkrijni çokollatën me avull dhe shtoni pak krem të ëmbël për ta holluar. Hidhni krem mbi përzierjen në tepsi dhe vendoseni në frigorifer, pasi të forcohet, prisni katrore.

Слични содржини

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin