Сподели со пријателите

Sallatë marule me domate të thata dhe susam

Përbërësit e nevojshëm
1 marule
50 g susam
10-15 domate të thata nga kavanozi (të qëndruar në vaj)
3 rrepkë
krem balsamik
 
Përgatitja:
Pas kësaj sallate të thjeshtë është një shije intensive që do t’iu bëjë përshtypje të ftuarve. Lani sallatën tërësisht, kullojeni nga uji dhe priteni në një tas të thellë. Vendosni susamin në një tigan teflon dhe skuqeni derisa të marrë ngjyrë të artë. Pasi të ftohet, hidhni mbi marule. Lani dhe pritni rrepkat në feta të holla, dhe domatet e thata pritni në gjysmë dhe shtoni ato në marule. Aromatizoni me kripë, krem balsamik dhe pak vaj domate. 

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin