Сподели со пријателите

Salmon me sallatë mango

Përbërësit e nevojshëm
1 spec i kuq
1 qepë të vogël
1 mango
10-15 degë mente të freskët
lëng nga 1 limon jeshil
kripë dhe piper
2 fileto të freskëta të salmonit 
 
Përgatitja:
Kripni filetat e salmonit me kripë të trashë dhe piqni në furrë ose edhe më mirë t’i gatuani në skarë. Pritni specat, qepët dhe mangon në kube të vegla dhe vendosni në një enë të thellë. Sipër, spërkatni me gjethe mente (ose majdanoz) të freskët të copëtuar, kripë dhe derdhni përbërësit me lëng limoni - përzieni mirë. Kjo pjatë anësore shkon shumë me çdo peshk ose pulë. Nëse jeni në një nxitim, mund të përfshini salmon të tymosur. 

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin