Përbërësit e nevojshëm
300 g fileta salmon
1 lakër të kuqe të renduar
1dorë lakër të bardhë të renduar
1 karotë të grirë
100 g bajame
100 g kajsi të thata
pak rigon, borzilok dhe kripë himalaje
2 lugë uthull "Balsamiko"
3 lugë vaj ulliri
 
Përgatitja:
Ngrohni vajin e ullirit në një tigan Teflon dhe skuqni salmonin në të dy anët për 3 minuta. Lënë mënjanë të ftohet. Pritini bajamet dhe kajsitë e thata në copa të vogla. Vendosni lakrën e grirë dhe karotën në një tas të thellë, rregulloni salmonin e grirë sipër, pastaj shtoni bajamet dhe kajsitë. Hidhni uthull sipër sallatës, në të cilën më parë keni përzierë erëzat.
Përbërësit e nevojshëm
·       150 g oriz integral (kokërr e shkurtër)
·       5 cm xhenxhefil të freskët 
·       4-5 rrepka 
·       1. lugë gjelle salcë soje
·       1 lugë gjelle uthull molle
·       4 lugë përzierje të farave të susamit, farave të lulediellit dhe farave të kungullit
·       3-4 lugë koriandër ose majdanoz të freskët
·       1 avokado
Përgatitja:
Ziejeni orizin në 250 ml ujë të mbuluar dhe ziejini për rreth 30 minuta. Pritini xhenxhefilin e qëruar në feta të holla. Vendosni orizin në një tas të thellë, shtoni salcë soje dhe uthull dhe përzijeni. Shtoni shiritat e xhenxhefilit, rrepkat e prera hollë, farat dhe koriandrën ose majdanozin e grirë imët dhe përzieni mirë. Në fund, rregulloni avokadon të prerë në feta në majë të sallatës.
Përbërësit e nevojshëm
·       2 banane të ngrira
·       10 luleshtrydhe
·       1/2 gotë ujë
·       2 lugë çaji me çiçibanoz
·       1 lugë çaji mjaltë
·       3 pika rum
·       ananas për dekorim
 
Përgatitja:
Vendosni përbërësit në një blender, më pas hidhini në një gotë dhe dekorojini me copa ananasi. Nëse nuk ju pëlqen kombinimi i rumit dhe çiçibanoz, provoni kakao dhe vanilje. Sasia e mjaltit varet nga malli juaj për ëmbëlsirat. Sigurohuni që të ngrini bananet për të shijuar si akullore - qëroni, mbështillni ato në letër alumini dhe vendosini në frigorifer për të ngrirë për rreth 3 orë. 
Përbërësit e nevojshëm
·       300 g hurma
·       50 g susam
·       45 g fjolla të zgjeruara të drithërave
·       3 lugë mjaltë dhe tahin 
·       2 lugë gjalpë
·       55 g çokollatë e zezë
·       150 g kikirikë
·       ½ një lugë çaji pluhur xhenxhefili
·       një gisht (pickim) karafil të grirë 
Përgatitja:
Pritini hurmat imët. Piqni farat e susamit deri sa të fitojnë ngjyrë të artë. Shkrihet mjata dhe tahini, gjalpi dhe çokollata me nxehtësi të ulët ose edhe më mirë në avull derisa të kombinohen. Pritini imët kikirikët, gjithashtu mund të përdorni një makinë prerje ose coptim ose shtypni ato me një kavanoz. Në një tas të thellë, derdhni përbërësit e thatë dhe përzieni mirë, derdhni përbërësit e shkrirë, mos harroni erëzat dhe përzieni derisa të merrni një përzierje kompakte. Rregulloni përzierjen në një këllëf ose tepsi dhe rrafshojeni bukur. Prisni që ajo të ngurtësohet dhe pastaj prisni pllakat.
Përbërësit e nevojshëm
·       4 patate
·       pak kripë të trashë
·       100 g salmon i tymosur
·       2 lugë lëng limoni
·       2 lugë kopër të copëtuar
·       2 lugë ullinj të copëtuar
·       2 lugë salcë ajke
·       vaj ulliri, kripë të imët, piper, kërpudha deti
Përgatitja:
Piqni patatet të paqëruara në 200 gradë për rreth 30 minuta. Pritini salmon në shirita dhe hidhni sipër lëngun e limonit. Kombinoni koprën dhe ullinjtë e grirë me ajkën dhe shtoni salmonin. Pritini patatet e pjekura në gjysmë dhe nga secila gjysmë nxjerrni një gotë për mbushje. Derdhni vaj ulliri sipër gjysmave, kriposini ato me pak kripë, aromatizoni me piper të zi dhe piper të kuq të grirë. Ktheni ato në furrë dhe piqni për 15-20 minuta të tjera. Mbushni gjysmat e patateve me salmonin e përgatitur më parë. Zbukuroni me rozmarinë të freskët.
Përbërësit e nevojshëm
·       1 rrënjë selino më e vogël (280 g)
·       1 karotë (150 g)
·       1 qepë
·       2 mollë më të vogla
·       150 ml ajkë për gatim 
·       3 lugë vaj ulliri
·       pak xhenxhefil, kripë dhe piper
·       kube të thekura të bukës

Përgatitja:
Në vaj ulliri skuqim qepën e prerë ose grirë në rrethe. Qëroni pjesën tjetër të perimeve dhe mollëve, prerë ato në kube dhe i shtoni qepës sapo kjo të merr formë qelqore. Ziejini pak, pastaj shtoni rreth 1,75 litra ujë ose mjaftueshëm për të mbuluar perimet. Qëroni xhenxhefilin, afër 2 cm, dhe rendoni të njëjtin në supë. Gatuajini së bashku për rreth 30 minuta. Pasi perimet të jenë të buta, hiqeni nga nxehtësia dhe përzieni. Aromatizoni me kripë dhe piper. Kthejeni supën në zjarr, hidhni ajkën dhe lëreni të vëlojë. Servoni me kube buke. 
Përbërësit:
·       250 g mish viçi të grirë
·       250 g mish derri të grirë
·       1 karotë më e madhe
·       1 kungull i njomë i ri
·       1 qepë
·       2 thelb hudhër
·       2 vezë
·       1 filxhan (për kafe) thekon tërshërë
·       1 lugë fara çia
·       pak vaj, kripë dhe piper 

Përgatitja:
Qëroni perimet, karotat dhe kungulleshkën e njomë dhe i grini në anën e imët të rendes, dhe grini hudhrat dhe qepët. Përzijeni thekon e tërshërës për të fituar miell të imët, dhe i shtoni asaj farat çia (pa e grirë ose bluar). Përzijeni të gjithë përbërësit së bashku, përdorni duart tuaja për të përzijer brumin e fituar dhe shtoni kripë dhe piper. Vendosni letër pjekje në tigan ku do t'i rreshtoni topat e formuar, lyjeni me yndyrë dhe piqni rreth 30 minuta. Ju madje mund t’i skuqni në një tigan si mish hamburgeri. Shërbeni me pure ose patatet e pjekura.
Përbërësit:
·       3 lugë lëng limoni
·       lëvozhgë e grirë e gjysmë limonit
·       3 qepë të reja, të copëtuar imët
·       2 kunguj të rinj, të copëtuar në shirita të hollë
·       1 hudhër e re, e copëtuar imët
·       80 - 100 g djathë feta i thërmuar
·       1 lugë me mendër ose nenexhik të copëtuar imët
·       1 lugë majdanoz të freskët të grirë
·       sipas dëshirës shtoni arra dhe domate sheri

Përgatitja:
Në një tas të madh dhe të thellë, përzijeni lëngun e limonit, lëvozhgën e renduar të limonit , hudhrën e njomë të grirë imët, kripë dhe piper. Hidhni gradualisht vajin e ullirit duke përzijer me një lugë. Pastaj, shtoni kungulleshkat dhe përzijeni që ata të lyehn me vaj nga të gjitha anët. Mbuloni tasin ose enën, vendoseni në frigorifer që kungulleshat të marinohen gjatë natës. Para se ta shërbeni, shtoni djathin

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin