Përbërësit:
·       2 vezë
·       100 g sheqer
·       100 g gjalpë të zbutur
·       350 g miell
·       16 g pluhur pastiçeri
·       2 molla
·       sheqer pluhur, pak kanellë, lëvozhgë limoni të grirë

Përgatitja:
Rrihni vezët me shkumë me sheqerin dhe shtoni gjalpin; rrihni derisa gjalpi të bashkohet me përbërës të tjerë. Shtoni 250 g miell në të cilin keni vendosur më parë pluhur pastiçerie dhe përzijeni. Shtoni mollat, të qëruara dhe copëtuara në kube të vegla dhe koren e renduar të limonit. Përzijeni mirë, përdorni një lugë për rrahje, dhe shtoni pjesën tjetër të miellit.
Me një lugë kafeje merrni nga përzierja (brumi) dhe rradhisni biskotat në një tepsi të shtruar me letër pjekjeje. Piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për rreth 20 minuta. Spërkatini biskotat e përfunduara me sheqer pluhur ku do të shtoni pak kanellë.
Përbërësit:
·       3 vezë
·       1 qese pluhur pastiçerie
·       150 g djathë 
·       200 ml kos (një gotë)
·       200 ml vaj (një gotë)
·       16 lugë miell
·       100 g speca
·       100 g tranguj
·       100 g ullinj 
·       100 g proshutë
·       ca kripë

Përgatitja:
Grini ullinjtë, proshutën, kastravecët dhe specat në kube të imëta, kurse djathin rendoni. I përzijejmë vezët me mikser dhe shtoni kosin, vajin, kripën, pluhurin për pastiçeri dhe më pas ullinjtë e grirë, proshutën, kastravecët dhe djathin, përzijini me një lugë dhe shtoni gradualisht miellin. Nëse e keni më lehtë, përzijeni me mikser. Hidhni (brumin) përzierjen në një tigan pjekjeje të parangrohur dhe miellin. Piqeni në 200 gradë për rreth 20 minuta, derisa të fryhet byrek. 
Përbërësit:
·       1 qepë
·       1 thelb hudhër
·       2 patate më të mëdha
·       500 g brokoli
·       2 kartëror perimesh për supë
·       1 lugë kripë
·       1/2 lugë piper i zi
·       1 litër ujë
·       150 ml qumësht
·       1 kub gjalpë 
·       pak vaj ulliri, vegetë dhe majdanoz 

Përgatitja:
Në vajin e ullirit skuqni qepët dhe hudhrat e grira imët. Shtoni patatet e prerë në katror në tigan dhe gatuani në zjarr të ulët, duke i trazuar herë pas here. Sapo patatet fillojnë të ngjiten në fund, shtoni ujin.
Kur uji të vlojë, shtoni kubet e supave, erëzojeni me pak vegetë dhe lëreni që çorba të zihet rreth dhjetë minuta, derisa patatet të jenë zbutur. 
Shtoni brokolin të ndarë në lule, përfshirë kërcellin, të pastruar nga celuloza e jashtme dhe e prerë në kube. Aromatizoni me kripë dhe piper dhe gatuajeni derisa brokoli të zbutet, rreth dhjetë minuta. Përzijeni përbërësit e gatuar, shtoni qumështin, kubet e gjalpit dhe kripën sipas nevojës. Sapo supa të vlon, hiqeni atë nga zjarri. Dekoroni me majdanoz të grirë imët. 

Gulash dimëri

Përbërësit:
450 gr. biftek viçi
800 ml supë
1 kokë e madhe qepë
2 karota (grirë)
1 majdanoz
1 gote pure domatesh
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë çaji majdanoz të grirë
 
Përgatitja
Furra nxehet në 190 gradë. Mishi pritet në kube. Qepën e skuqim në vaj derisa të ketë një pamje qelqore, pastaj mishi shtohet për ta skuqur derisa të kap një kore të lehtë. Vendoseni supën, më pas shtoni perimet e grira dhe puren e domates. Temperatura e furrës bie në 170 gradë dhe gullashi i përgatitur lihet të piqet për rreth 1 orë. Servohet me patate të pjekura ose pastë dhe perime jeshile (spinaq, qepë, brokoli).

Ashure

Përbërësit:
1 filxhan grurë të pastruar
½ filxhan qiqëra të thata
½ filxhan fasule të vogla
1 filxhan sheqer
1 mollë
50 gr. rrush i thatë
50 gr. fruta të thata
50 gr. arra
50 gr. lajthi
1 shegë (për dekorim)
Përgatitja
Ziejeni grurin në ujë për 20 minuta. Lëreni që të kulloj brenda natës. Qiqërat dhe fasulet lihen gjithashtu të qëndrojnë në ujë për një natë, pastaj ziejhen dhe kullohen veçmas. Gruri vendoset të ziejë në ujë, i cili duhet të mbulojë kokrrat e tij. Shtrydhni me pirun dhe mos e kulloni, më pas shtoni mollën e qëruar dhe të grirë. Vendosni fasulet, qiqrat dhe frutat e thata në një tenxhere. Spërkateni me sheqer. Pastaj shtoni grurin me mollën dhe bashkarisht lëreni të ziejë për 30 minuta në zjarr të dobët. Vendosim në gota dhe i lëmë të ftohet brenda natës. Dekorohet me arra dhe lajthi të thërrmuar, dhe me kokrra shege. Kështu servohet. 
Përbërësit:
100 gr. kakao
50 gr. gjalpë
50 ml qumësht
2 lugë çaji mjaltë ose sheqer
Përgatitja
Qumështi nxehet dhe gjalpi shtohet në tigan të nxehtë, duke e trazuar vazhdimisht. Hiqeni nga furra dhe shtoni kakaon kur përzierja të ftohet. Trazojeni mirë për të shmangur formimin e topthave, më pas shtoni mjaltë ose sheqer. Sipas dëshirës, lajthitë, bajamet ose frutat e thata mund të shtohen aq sa dëshironi në këtë fazë. Derdhni përzierjen e fituar në këllëfin e dëshiruar, i cili pastaj do të ambahet në frigorifer derisa çokollata të jetë plotësisht e ngurtë, kurse kjo zgjat rreth një orë.
Përbërësit:
4 rrënjë selino
300 gr. viçi i grirë
1 vezë
1 gota kajmak ose mazë
100 gr. djathë
vaj, kripë, erëz
Përgatitja
Selinoja pastohet dhe zijhet në ujë me kripë. Shtrydhet dhe zhytet . Mishi i bluar skuqet, më pas shtoni erëzën, kaçkavallin e renduar dhe vezën. Mbushni selinon me përzierjen, hidhni kajmakun dhe piqeni në furrë për rreth 30 minuta në 180 gradë. 
Çorbë e bardhë me lulelakë
Përbërësit:
1 kokë më e vogël lulelakër (rreth 400 g)
2 patate
1 kokë qepë
1 vezë
1 lugë gjelle me shtesë për ushqim me erëza
Kripë, piper i zi
 
Përgatitja
Pritini qepën imët, pastaj lërini të ziej në ujë të nxehtë (1.5 l), së bashku me shtesën për ushqim. Shtoni kokën e lulelakrës të pastruar dhe të prerë dhe patatet e prera në kube. E ziejm derisa të zbuten, pastaj shtohet piper i zi, kripë dhe hiqet nga zjarri. Veza rrihet, shtohet kajmaku dhe gjithçka përzihet dhe me këtë erëzohet supa. Çorba e përgatitur vendoset në një pjatë dhe shtojmë majdanozin e grirë imët. 

rreth nesh

Shëndeti nuk është vetëm mungesë e sëmundjes, shëndeti është mirëqenie e plotë psiqike, fizike dhe emcionale. Misioni ynë do të jet i tillë. Me anë të këshillave të thjeshta dhe të shkurta dhe me përmbatje të cilat me shumë kujdes janë zgjedhur, ne ju ofrojmë të dhëna praktike të zbatueshme për përmirësimin e cilësisë së jetës në përgjithësi.

Ndiqni ne në Facebook

Newsletter

Shkruani e-mailin