Сподели со пријателите

ЗДРАВА ЛЕТНА САЛАТА

Потребни состојки:
300 г лосос филе
1 рака рендана црвена зелка
1 рака рендана бела зелка
1 рендан морков
100 г бадеми
100 г суви кајсии
малку оригано, босилек и хималајска сол
2 лажици оцет „Балсамико“
3 лажици маслиново масло
 
Подготовка: 
Загрејте го маслиновото масло во тефлонска тава и пржете го лососот од двете страни по 3 минути. Тргнете го настрана да се олади. Бадемите и сувите кајсии исечкајте ги на ситни парчиња. Ренданите зелка и морков ставете ги во длабок сад, врз нив наредете го лососот исечкан на коцки, па додадете ги бадемите и кајсиите. Прелијте ја салатата со оцетот во кој претходно ги измешавте зачините.

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.