Сподели со пријателите

Чоколадни штангли од кикирики и бадеми

Потребни состојки:
40 г путер
1 супена лажица путер од кикирики 
3-4 супени лажици мелени бадеми
стевија или мед по вкус
црна чоколада 75 %
малку слатка павлака 

Подготовка: 
Стопете го путерот на пареа и додадете го путерот од кикирики, па додајте ги мелените бадеми и сѐ заедно промешајте за да добиете компактна смеса. Во смесата додајте онолку стевија или мед колку што сакате да е слатко. Смесата натапкајте ја во плех и израмнете ја. Топете ја чоколадата на пареа и ставете малку слатка павлака да се разреди. Прелијте ја глаузрата врз смесата во плехот и ставете jaво ладилник, откако ќе се стегне, исечете ги штанглите.

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.