Сподели со пријателите

Пролетен сендвич

Потребни состојки: 
модар патлиџан
млада тиквичка
домат
урда 
песто сос
путер
чиабата или кој било леб по ваш вкус 
 
Подготовка:
Убаво измијте ги модриот патлиџан и тиквичката, исечкајте ги на кругови (без да ги лупите) и печете ги во тава обложена со хартија за печење. Потпечете ги парчињата леб на тостер. Премачкајте ги со путер, па ставете слој урда, потоа кругови модар домат, млада тиквичка и на крај кругови свеж црвен домат. Прелијте ги состојките со малку песто, па поклопете го сендвичот со парче леб, исто така премачкано со путер. Количеството состојки зависи од тоа колку сендвичи ќе правите. 

За Нас

Ваш Аптекар, наменето да ги задоволи вашите потреби за квалитетни информации во врска со употребата на лековите и другите средства кои ги земате во аптеките. Ние се грижиме за вашето здравје и ќе ви обезбедиме интересни содржини кои директно ќе влијаат врз вашиот приод кон лекувањето и начинот на живот воопшто.

Следете не на Facebook

Newsletter

Внесете ја вашата е-пошта и навремено дознајте за сите новости и информации поврзани со Ваш Аптекар.